GŁÓWNE ZAŁOŻENIA, CELE I FORMY

FUNKCJONOWANIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ DLA KLAS 1 - 3 i 4 - 8

Głównym celem naszego rocznego planu świetlicy szkolnej jest wszechstronny rozwój osobowości wychowanka oraz integracja uczniów spędzających czas po lekcjach w świetlicy. Świetlica szkolna powinna pełnić przede wszystkim rolę opiekuńczą i wychowawczą.

Poza zajęciami świetlicowymi, których tematykę opracowałyśmy z wyszczególnieniem kolejnych tygodni roku szkolnego, uczniowie mają możliwość spędzić czas wolny według własnego uznania, mogą zjeść posiłek, jak również odrobić lekcje, uzyskując pomoc nauczyciela-wychowawcy.

Zajęcia świetlicowe powinny wypełnić uczniom czas w sposób możliwie interesujący. Poprzez ich organizację i rzetelne prowadzenie pragniemy osiągnąć określone zmiany w zainteresowaniach, postawie i codziennych nawykach wychowanków.

NAJWAŻNIEJSZE DZIEDZINY PRACY ŚWIETLICY:

• kształtowanie podstawowych nawyków współżycia w grupie,
  • integracja grupy i wyrabianie postawy szacunku wobec drugiego człowieka,
  • działanie w zakresie troski o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, a także kształtowanie nawyków higieny i kultury codziennego życia,
  • rozwijanie zainteresowań i uzdolnień oraz nabywanie umiejętności spożytkowania czasu wolnego,
  • kształtowanie postaw moralno-społecznych,
  • zapewnianie wszechstronnej opieki dzieciom przebywającym w świetlicy,
  • dbanie o prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny dzieci,
Zadania opracowane w planie pracy świetlicy realizować będziemy stosując różnorodne metody pracy:

zajęcia rekreacyjno – ruchowe

zajęcia plastyczne

zajęcia muzyczne

zajęcia dydaktyczne

konkursy świetlicowe

zabawa

gry i zabawy rozwijające intelekt i wzmacniające koncentrację

19marca
Informujemy, że koło plastyczne jest odwołane do końca tego tygodnia.
18marca
Informujemy, że dzisiaj tj. 18.03.2019 zostają odwołane zajęcia dodatkowe z
18marca
Zapraszamy na spotkanie z nauczycielami w szkole, które odbędzie się w środę 20 marca zgodnie z