FUNKCJONOWANIE ŚWIETLICY SZKOLNEJ DLA KLAS 0 - 7

Głównym celem naszego rocznego planu świetlicy szkolnej jest wszechstronny rozwój osobowości wychowanka oraz integracja uczniów spędzających czas po lekcjach w świetlicy. Świetlica szkolna powinna pełnić przede wszystkim rolę opiekuńczą i wychowawczą.

Poza zajęciami świetlicowymi, których tematykę opracowałyśmy z wyszczególnieniem kolejnych tygodni roku szkolnego, uczniowie mają możliwość spędzić czas wolny według własnego uznania, mogą zjeść posiłek, jak również odrobić lekcje, uzyskując pomoc nauczyciela-wychowawcy.

Zajęcia świetlicowe powinny wypełnić uczniom czas w sposób możliwie interesujący. Poprzez ich organizację i rzetelne prowadzenie pragniemy osiągnąć określone zmiany w zainteresowaniach, postawie i codziennych nawykach wychowanków.

NAJWAŻNIEJSZE DZIEDZINY PRACY ŚWIETLICY:

• kształtowanie podstawowych nawyków współżycia w grupie,
  • integracja grupy i wyrabianie postawy szacunku wobec drugiego człowieka,
  • działanie w zakresie troski o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, a także kształtowanie nawyków higieny i kultury codziennego życia,
  • rozwijanie zainteresowań i uzdolnień oraz nabywanie umiejętności spożytkowania czasu wolnego,
  • kształtowanie postaw moralno-społecznych,
  • zapewnianie wszechstronnej opieki dzieciom przebywającym w świetlicy,
  • dbanie o prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny dzieci,
Zadania opracowane w planie pracy świetlicy realizować będziemy stosując różnorodne metody pracy:

zajęcia rekreacyjno – ruchowe

zajęcia plastyczne

zajęcia muzyczne

zajęcia dydaktyczne

konkursy świetlicowe

zabawa

gry i zabawy rozwijające intelekt i wzmacniające koncentrację

18czerwca
Dzisiejsze zajęcia taneczne dla zerówki i klasy pierwszej
13czerwca

Organizacja pracy szkoły w terminie od 18 do 22 czerwca 2018 roku

8czerwca
Menu na dni 11 - 15.06.2018 r.
7czerwca

Terminy związane z klasyfikacją końcowo roczną w roku szkolnym 2017/2018

4czerwca
Informujemy o nieobecności pedagoga Joanny Woźniak-Góry w dniach 6.06.2018 r. i 07.06.2018 r.
3czerwca
Menu na dni 4-8.06.2018