Twój Polski - Salwator

TWÓJ POLSKI

Program Twój polski powstał z myślą o dzieciach cudzoziemskich i tych, które powracają do Polski z zagranicy.

Organizacja i przebieg kształcenia dziecka cudzoziemskiego oraz reemigrantów wychodzi poza dotychczasowe standardy polskich szkół publicznych. Praca z uczniem spoza Polski stawia nowe wyzwania, które wymagają otwartości, wrażliwości i chęci zrozumienia specyfiki funkcjonowania takich osób. Te refleksje stały się podstawą w przygotowaniu unikatowego programu Twój polski.

Twój polski stanowi wyraz dotychczasowych doświadczeń Prywatnej Szkoły SALWATOR, podbudowanych wiedzą z zakresu logopedii i nauczania języka polskiego jako obcego. Głównym celem programu jest realizacja uniwersalnych potrzeb dziecka, takich jak otwartość, ciekawość świata, poczucie zrozumienia i akceptacji ze strony dorosłych, grona rówieśników oraz osiąganie sukcesów.

Program Twój polski charakteryzuje się wieloetapową strukturą, zmierzającą do wypracowania zindywidualizowanej formy opieki nad dzieckiem cudzoziemskim lub wracającym z zagranicy:

Prezentacja programu Twój polski, wywiad z rodzicami

Rodzicom zostają zaprezentowane cele programu z podkreśloną indywidualną dedykacją programu. W trakcie spotkania przeprowadzony zostaje wywiad, ukierunkowany na pozyskanie informacji o sytuacji językowej ucznia cudzoziemskiego lub wracającego z zagranicy.

Dwutorowa diagnoza ucznia

Uczeń poddany zostaje diagnozie logopedycznej, która ma na celu ocenę funkcji poznawczych warunkujących prawidłowe nabywanie/posługiwanie się językiem i występowanie ewentualnych zaburzeń komunikacji językowej oraz diagnozie biegłości językowej, mającej na celu ocenę posługiwania się przez ucznia językiem polskim.

Opracowanie zebranych danych

Na podstawie informacji zebranych w trakcie wywiadu oraz diagnoz stworzona jest charakterystyka ucznia, przedstawiająca językową sytuację dziecka a także jego mocne i słabe strony.

Indywidualny Profil Edukacyjny (IPE)

Profil stanowi syntezę podjętych wcześniej działań. Określa poszczególne elementy edukacyjnego wsparcia: zajęcia logopedyczne, naukę języka polskiego jako obcego lub drugiego, dodatkowe zajęcia przedmiotowe.

Ewaluacja IPE

Cykliczne spotkania koordynatora IPE z nauczycielami realizującymi program oraz przedstawianie rodzicom uzyskanych wniosków.

Udział w programie Twój polski:

Liczba godzin tygodniowo*

Całkowity koszt miesięczny

7 h

1 240 zł

5 h

3 h

Szczegółowych informacji udziela Pan Rafał Młyński

* lekcje języka polskiego jako obcego lub drugiego i dodatkowe zajęcia przedmiotowe

19października
Menu na dni 22-26.10.2018
12października
Menu na dnia 15-19.10.2018
10października
Program dnia - 12 października 2018 r.
9października
Pierwszy miesiąc nauki i świetlicowego szaleństwa za nami.
5października
Menu na dni 8-12.10.2018