OFERTA DLA UCZNIÓW SZKOŁY SALWATOR

DIAGNOZA

Diagnoza, którą prowadzimy w pierwszym miesiącu nauki, obejmuje szczegółową indywidualną analizę warunków poznawczych, językowych i edukacyjnych dziecka. Od diagnozy zależy kierunek działań podejmowanych w dalszej kolejności.

Gabinet Logopedyczny SALWATOR to miejsce, w którym w życzliwej atmosferze dzieci otrzymają diagnozę, a także w razie potrzeby, zostaną objęte terapią logopedyczną i pedagogiczną.

TERAPIA

Proponujemy zajęcia indywidualne oraz grupowe, w czasie których stymulujemy rozwój obszarów, w których obserwuje się deficyty. Współpracujemy z wychowawcami klas oraz Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi. W razie potrzeby kierujemy uczniów na całościowe diagnozy specjalistyczne i przygotowujemy programy terapeutyczne dla dzieci wymagających kształcenia specjalnego. W przypadku dzieci posiadających opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej, wdrażamy programy dostosowania metod i form pracy w trakcie nauczania. Naszym celem jest skuteczne wsparcie dziecka w zmaganiu z trudnościami edukacyjnymi i społecznymi. Wszelkie postępy dziecka są na bieżąco konsultowane z Rodzicami. Ze szczególnym zaangażowaniem dbamy o jakość tej relacji, gdyż uważamy, że jest ona jednym z warunków efektywnej pracy z dzieckiem.

METODY PRACY

W pracy z dzieckiem kładziemy nacisk na indywidualność. Dobieramy metody terapii zawsze do konkretnego dziecka, do jego indywidualnych potrzeb, możliwości oraz talentów. Nasi terapeuci nieustannie poszerzają swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach specjalistycznych. Z myślą o naszych uczniach nieustannie wzbogacamy ofertę, a także dbamy o urozmaicanie zajęć i wysoki stopień ich atrakcyjności.

ZAKRES ODDZIAŁYWAŃ

W obrębie naszej oferty znajduje się:

• diagnoza i terapia wad wymowy

• terapia dzieci z dysleksją i z problemami edukacyjnymi

• terapia logopedyczna dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, m. in. zespołem Aspergera, autyzmem, niedosłuchem

• zajęcia dla dzieci cudzoziemskich i powracających z zagranicy – projekt Twój polski

• stymulacja wszystkich funkcji poznawczych (percepcji wzrokowej i słuchowej, małej i dużej motoryki, pamięci)

• wczesna nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną

5lipca
W okresie wakacyjnym szkoła jest czynna od godziny 8.00 do 15.00
18czerwca
Dzisiejsze zajęcia taneczne dla zerówki i klasy pierwszej
13czerwca

Organizacja pracy szkoły w terminie od 18 do 22 czerwca 2018 roku

8czerwca
Menu na dni 11 - 15.06.2018 r.
7czerwca

Terminy związane z klasyfikacją końcowo roczną w roku szkolnym 2017/2018

4czerwca
Informujemy o nieobecności pedagoga Joanny Woźniak-Góry w dniach 6.06.2018 r. i 07.06.2018 r.